2008 Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet 75 hp

Цена: 223,000 мкд / 3,596
Локација: Тетово - Тетово
Тип на оглас: Се продава
Бренд: Fiat
Модел: grande-punto
Менувач: Мануелен
Каросерија: Хеџбек
Гориво: Дизел
Производство: 2008

Возилото не е увезувано, купено е од Аутомобиле СК. Сервисирано и сменето ланче, лева и десна полуосовина, нови дискови и плочки, нов акумулатор, задни амортизери монрое (уште се под гаранција). Пунтото е со FULL опрема.
Со пунтото добивате гратис зелен картон до јуни 2022, нови 4 зимски гуми и резервни раткапни.

Информации за огласувачот

Драгиша
071252811